Bydlení pro Blížence

Blíženci jsou zrozenci „dvou tváří“. Zatímco Vám budou říkat, jak jim na mnoha věcech nezáleží, opak je pravdou. Často jsou na jednu stranu velkými baviči, kteří vyžadují akci a obdiv, ale na druhé straně sami sebe sžírají výčitkami k sobě i k druhým. Nejdůležitějším prvkem v interiéru je pro tyto zrozence dostatek světla, a jelikož se jedná o vzdušné znamení, tak i dostatečný přísun čerstvého vzduchu. Blíženci si potrpí na velkoformátová okna, terasy a balkony, a stejně tak i precizně řešené osvětlovací scénáře jednotlivých místností.

Barevná škála, která Blížence nejvíce vystihuje, musí zahrnovat jemné a spíše chladné tóny barev. Sytým teplým barvám obvykle příliš nefandí a ani je nevyhledávají.

barevná škála pro Blížence

Bydlení Blíženců musí být jednoznačně praktické, vždy perfektně naklizené, ale současně i snadno „ukliditelné“ v případě, že přijde nečekaná návštěva. Zrozenci Blíženců raději budou tvrdit, že nepořádek mají doma záměrně, než že by přiznali, že nestihli uklidit.  

Obvykle si právě z těchto důvodů nepotrpí na velkou zdobnost interiéru a ten pak může působit často až stroze. Přijdete-li však do domácnosti Blíženců, očekávají chválu a obdiv. Tak to mějte na paměti, pokud jim nechcete zkazit náladu.